Praca w domu

Kącik do pracy w salonie – jak go zaaranżować?

Kącik do pracy w salonie – jak go zaaranżować?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej osób korzysta z możliwości pracy w domu. Niestety nie wszyscy mogą sobie pozwolić na urządzenie domowego biura. Dobrym rozwiązaniem jest wówczas zorganizowanie kącika do pracy w salonie.

Domowe biuro w salonie

Pandemia koronawirusa spowodowała, że wiele firm otworzyło się na możliwość pracy zdalnej. Taka forma pracy cieszy się sporą popularnością. Brak konieczności dojazdu do biura to znaczne ułatwienie, szczególnie w dużych miastach. Ta zaleta jest bardzo często doceniana przez osoby, które pracują zdalnie.

Gdzie urządzić domowe biuro?

Zanim jednak rozpoczniesz pracę zdalną, warto znaleźć w domu miejsce, w którym będziesz mieć możliwość spokojnej pracy. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na wydzielenie oddzielnego pomieszczenia, w którym urządzą swoje domowe biuro. Osoby, które nie mogą sobie na to pozwolić, często wydzielają sobie miejsca do pracy w innym pomieszczeniu, na przykład w salonie. To rozwiązanie może być wbrew pozorom bardzo funkcjonalne. Jak zatem urządzić kącik do pracy w salonie?

O czym pamiętać podczas urządzania kącika do pracy w salonie?

Wiele osób kusi praca w salonie z poziomu kanapy. To rozwiązanie krótkoterminowe i bardzo szkodliwe dla kręgosłupa. Cały dzień spędzony z laptopem na kolanach zdecydowanie nie służy naszemu zdrowiu. Dlatego, jeśli masz pracować zdalnie, urządź sobie domowe biuro.

Czego potrzebujesz, by zaaranżować wygodne miejsce do pracy w salonie? Oczywiście wolnej powierzchni. Wygospodaruj nieco miejsca, najlepiej w rogu pokoju, nie musi być to duży obszar, w zupełności wystarczy Ci 4–5 metrów kwadratowych. Jeśli to możliwe, to wygospodaruj miejsce przy ścianie z oknem – dzienne światło, które będzie przez nie wpadać, będzie korzystne dla Twojego wzroku. Dodatkowo podczas pracy przy komputerze dobrze jest robić sobie krótkie przerwy, odrywać wzrok od monitora i spojrzeć w dal – zmieniający się widok za oknem urozmaici tę czynność.

Co ustawić w kąciku do pracy w salonie?

By móc pracować w komfortowych warunkach, musisz odpowiednio wyposażyć swoje domowe biuro. Będziesz oczywiście potrzebować biurka i wygodnego fotela. Przyda się też podstawka pod laptopa i podkładka pod myszkę. Nie zapomnij też o wyposażeniu się w artykuły biurowe – notatnik, długopisy, zakreślacze, spinacze i segregator przydają się w niemal każdym biurze. Do listy niezbędnych rzeczy dopisz też koniecznie laptopa i drukarkę. Pamiętaj, że jeśli pracujesz na umowę o pracę, to sprzęt komputerowy i materiały biurowe powinien zapewnić Ci pracodawca.

Jak wygłuszyć kącik do pracy w salonie?

Salon to miejsce, gdzie toczy się życie rodzinne. Jeśli pracujesz również popołudniami, to istnieje prawdopodobieństwo, że rozmowy pozostałych domowników będą Cię rozpraszać w pracy. Dobrze jest zatem wygłuszyć i zasłonić swoje miejsce pracy w salonie. Idealnym rozwiązaniem będzie ustawienie parawanu akustycznego, który nie tylko nieco wygłuszy odgłosy dochodzące z drugiej części salonu, ale też zasłoni Twoje biurko – przemieszczający się po mieszkaniu domownicy nie będą odrywać Cię od pracy. Oferta parawanów akustycznych jest bardzo szeroka – z pewnością znajdziesz model, który będzie pasować do wystroju Twojego salonu.

Zdj. główne: mariimaccarii/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*