Armatura łazienkowaWyposażenie

Mała łazienka – czy może być funkcjonalna?

Mała łazienka – czy może być funkcjonalna?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Mała łazienka, szczególnie znajdująca się w bloku, może być niemałym wyzwaniem aranżacyjnym. Zależy nam przecież na tym, by spełniała swoje wszystkie funkcje, a jednocześnie prezentowała się dość estetycznie. Są jednak patenty, które sprawiają, że nawet najmniejsza łazienka, wydaje się większa, niż jest w rzeczywistości.

Wizualny porządek

Przy urządzaniu małych łazienek, szczególnie warto zwracać uwagę na to, by nie panował w nich wizualny bałagan. Na niedużych przestrzeniach wszystkie wzory i faktury wchodzą ze sobą w jeszcze większą interakcję. Łatwo więc przytłoczyć przestrzeń zbędnymi detalami np. wokół lustra, ozdobnymi żyłkami na płytkach itp. Urządzając małą łazienkę, postaraj się trzymać jednej, minimalistycznej koncepcji estetycznej.

Duże płytki podłogowe

Sprawdzonym patentem na optyczne powiększenie małej łazienki jest położenie na podłodze dużych płytek. Mniejsza linia fug da iluzję większej powierzchni. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt, warto położyć tę samą podłogę w pomieszczeniu obok – zwykle przedpokoju.

Kabina prysznicowa bez brodzika

Nowoczesne kabiny bez brodzika, typu walk-in, prezentują się niezwykle estetycznie, a jednocześnie nie zagracają optycznie przestrzeni. Zamiast opasłej bryły mamy transparentną szybę, która wizualnie wtapia się w przestrzeń i nie dominuje całą łazienką.

Podwieszana toaleta

Podwieszane toalety zostały stworzone z myślą o małych łazienkach. Dzięki ukryciu zbiornika w ścianie i zawieszeniu misy WC, przestrzeń nabiera elegancji i jest łatwiejsza do utrzymania w czystości. W podobny sposób możemy zamontować również umywalkę. Pod nią doskonale będzie prezentować się szafka łazienkowa pod umywalkę, która pomieści najpotrzebniejsze kosmetyki i gadżety.

Przechowywanie w małej łazience

Dla wielu osób przechowywanie w małej łazience kosmetyków, ręczników i innych rzeczy służących do codziennej higieny, może stanowić wyzwanie. Wszystko jednak zależy od dobrej organizacji. Szafka pod umywalkę to must have, jeżeli chodzi o ciasną łazienkę. Zmieścimy do niej wiele rzeczy, nie zajmując jednocześnie zbyt wiele miejsca. Kolejnym sposobem na organizację miejsca do przechowywania, jest szafka lustrzana nad umywalką. Samo lustro optycznie powiększy przestrzeń, a szafka będzie dodatkowym miejscem na trzymanie najpotrzebniejszych rzeczy.

Doskonałym sposobem na zagospodarowanie przestrzeni jest powieszenie pod prysznicem specjalnego organizera. Dzięki niemu wszystkie kosmetyki do kąpieli będą miały swoje miejsce i nie będą sprawiać wrażenia bałaganu.

Odpowiednia gra światłem

Aby mała łazienka wydawała się większa, konieczne jest jej odpowiednie oświetlenie. Odpowiednia temperatura barwowa to przedział od 4000 do 5500K. Światło powinno znajdować się w trzech strefach: głównej (na środku pomieszczenia), przy lustrze i w strefie kąpielowej. Możliwości jest wiele: możemy zdecydować się na modne podwieszane kinkiety oraz nowoczesne listwy LED.

Fot.: Jean van der Meulen/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*