Remont

Kredyt hipoteczny 400 tys. – jak dostać? Jaka rata?

Kredyt hipoteczny 400 tys. – jak dostać? Jaka rata?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kredyt na tak dużą sumę pieniędzy może być problemem w każdym banku. Potrzebne będzie spełnienie wielu wytycznych, które w konsekwencji pozwolą potencjalnemu kredytobiorcy na wzięcie takiego kredytu. Warto jednak zapoznać się ze szczegółami.

O co należy zadbać, aby zdobyć od banku zgodę na kredyt 400 tys. zł?

Tak duża kwota będzie wymagała od kredytobiorcy sporej liczby różnych zapewnień, oraz spełnienia określonych wytycznych. Bank zwróci uwagę chociażby na zdolność kredytową. Ta jest zależna od tego, ile miesięcznie kredytobiorca musi spłacać rat oraz jaka jest ich wysokość. Policzone zostaną też zwykłe wydatki miesięczne, również te na podstawie liczby i rodzaju domowników. Kolejnym czynnikiem, na który bank zwróci uwagę, będzie historia kredytowa oraz scoring. Druga kwestia dotyczy spłacania rat zaciągniętych wcześniej kredytów w odpowiednich terminach. Im lepiej to kredytobiorcy wychodziło w przeszłości, tym przychylniej bank przydzieli dany kredyt. 

Niestety zapewnienie tych rzeczy może nie wystarczyć, aby pobrać tak dużą sumę pieniędzy. Potrzebny może być wkład własny, który może wystąpić w postaci wzięcia pod hipotekę działki, na której postawiony ma zostać dom. W przypadku kredytu gotówkowego konieczny może się okazać wkład własny w wysokości od 40 do 100 tys. zł. Sama rata miesięczna tak sporego kredytu, będzie się różniła w zależności od danego oprocentowania, oraz czasu, na który kredyt został zaciągnięty. W przypadku spłacania go przez 20 lat, przy odpowiednim oprocentowaniu koszt miesięczny będzie wynosił 2500 zł. Dla 30 lat będzie to kwota rzędu 1800 zł. Warto dowiedzieć się więcej na temat pobierania kredytu na tak sporą sumę – kredyt 400 tys – https://www.lowcakredytow.pl/.

Ubezpieczenie mieszkania lub domu, jako wymagany czynnik kredytu hipotetycznego

Ubezpieczenie mieszkania lub domu jest wymagane do podjęcia kredytu hipotetycznego. Ważne jest, aby wiedzieć, w jakim standardzie powinno ono wystąpić. Banki wymagają bowiem jedynie ochrony samych murów oraz elementów stałych przed pożarami, powodziami, silnymi opadami deszczu, gradu, śniegu oraz uderzenia pojazdu lądowego. Za samo takie ubezpieczenie nie powinno zapłacić się więcej niż 100 zł. Bank potrzebuje ubezpieczenia jako pewnej formy zabezpieczenia się. Wszystko jest oparte na cesji. Kredytobiorca zrzeka się na jej zasadzie praw do odszkodowania na rzecz banku, dzięki temu w przypadku zaistnienia szkody całkowitej, dla przykładu: śmierci, resztę kredytu spłaci ubezpieczyciel. Nie zwalnia to jednak potencjalnego kredytobiorcy od wzięcia dodatkowych rozszerzeń, które pomogą w ochronie samego lokum. Istnieją przypadki, gdzie bank zwraca pewną kwotę odszkodowania lokatorowi, o ile ta szkoda nie była zbyt duża. 

Ta sama reguła może zaistnieć w przypadku rozszerzeń. Dostępne opcje do pakietu ubezpieczenia to chociażby możliwość nabycia ochrony dla zwierząt oraz sprzętu multimedialnego. Ważnym faktem jest to, że mogą się one różnić w zależności od wybranego towarzystwa. Najbardziej jest to widoczne na przykładzie ubezpieczenia zwierząt. Najczęstszymi do ubezpieczenia zwierzętami są koty i psy. Istnieje jednak szansa na znalezienie oferty, w której można zdobyć ochronę dla papug, myszoskoczków, rybek czy chomików. 

W przypadku odnalezienia już odpowiedniego ubezpieczenia warto poszukać dobrych ofert samego kredytu. Przydatnym do tego narzędziem może być porównywarka kredytów online, która wskaże oferty pochodzące jedynie z pewnych źródeł – lowcakredytow.pl/.

Zdjęcie główne: Mikhail Nilov/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*