RemontŚciany i podłogi

Jak malować podłogi przemysłowe?

Jak malować podłogi przemysłowe?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Podłoga w zakładach przemysłowych wymaga odpowiedniej konserwacji. W tego typu pomieszczeniach odbywa się wiele procesów, do których używane są specjalne narzędzia, maszyny oraz preparaty. Aby nie narażać powierzchni na uszkodzenia, warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach, już przy malowaniu podłogi. Jakich? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Jakie podłogi stosuje się w zakładach przemysłowych?

W zakładach przemysłowych najczęściej możemy spotkać się z podłogami betonowymi. Tworzywo to jest odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz łatwe w czyszczeniu – nie mają spoin, pomiędzy które zwykle dostaje się brud. Beton nie wchłania wody, nie należy się więc obawiać, że na podłodze będzie gromadziła się wilgoć. Podłoże tego typu jet jednolitą płaszczyzną, bez większych zgrubień. Zapewnia świetną przyczepność, co jest istotne dla zachowania bezpieczeństwa pracy.

Dlaczego warto malować podłogi przemysłowe?

Malowanie podłóg przemysłowych gwarantuje trwałość i niezawodność na długie lata. Odpowiednio zabezpieczona powierzchnia jest również łatwiejsza do utrzymania w czystości – specjalistyczna powłoka chroni podłoże przed kurzem, pyłami i nieestetycznymi plamami. Odpowiednie preparaty do malowania podłóg przemysłowych mają właściwości szybkoschnące, nie musimy więc martwić się, że pomieszczenie będzie na długo wyłączone z użytku.

Odpowiednie zagruntowanie podłogi przemysłowej przeznaczoną do tego farbą, wydłuża jej trwałość. Z czasem posadzka może się zużywać, jednak pomalowanie jej w odpowiedni sposób sprawia, że przeprowadzanie remontów nie będzie tak częste.

Czym malować podłogi przemysłowe?

Aby podłoga przemysłowa była w odpowiedni sposób zabezpieczona, należy zastosować specjalistyczne farby chemoodporne. Ich właściwości chronią podłoże zarówno przed szkodliwym działaniem czynników chemicznych, jak i mechanicznych. Dla jak najlepszego efektu, kluczowe jest dostosowanie preparatu do rodzaju nawierzchni. Należy uwzględnić charakterystykę danego podłoża oraz rodzaj pracy, jaką wykonuje się w zakładzie przemysłowym.

Jak nakładać farbę na podłogę przemysłową?

Podłogę przemysłową możemy pomalować dowolnym narzędziem malarskim. Najlepiej jest jednak dobrać je do wielkości malowanej powierzchni. Najszybszy efekt uzyskamy pistoletem. Natrysk pozwoli na staranne pokrycie nawet trudno dostępnej powierzchni. W przypadku betonu, egzamin zda tradycyjne narzędzie, jakim jest pędzel. Musimy mieć jednak na uwadze to, że sprawdzi się on głównie w przypadku małych powierzchni lub detali o skomplikowanym kształcie. Jeżeli musimy pomalować dużą powierzchnię, użycie pędzla będzie pracochłonne. W takim wypadku o wiele szybsze okaże się malowanie wałkiem, zwłaszcza takim na teleskopowej rączce.

Pamięta, by malowanie betonowej posadzki odbywało się przy temperaturze powyżej 10 stopni oraz wilgotności poniżej 80%. O szczegółach nakładania farby dowiesz się z etykiety umieszczonej na produkcie.

Fot.: Don Marco Ferrarii/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*