Armatura łazienkowaWyposażenie

Co powinno być w biurowej łazience?

Co powinno być w biurowej łazience?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Biurowa łazienka to pomieszczenie, którego nie widać na pierwszy rzut oka, ale które jest bardzo ważne, jeśli chodzi o komfort pracy osób, które zatrudniasz. Jeżeli nie zapewnisz swoim pracownikom odpowiednich warunków w tym obszarze, mogą nawet nie być w stanie spędzić ośmiu godzin w biurze, a bez tego stosunkowo trudno zapewnić wysoką wydajność firmy.

Jakie meble i sprzęty powinny znaleźć się w biurowej łazience?

Biurowa łazienka przeznaczona jest raczej do korzystania z toalety, niż prysznica (wyjątkiem może być sytuacja, kiedy w biurze prowadzone są prace remontowe, lub jeśli do pomieszczeń biurowych przylegają hale produkcyjne). Z tego powodu najważniejszymi obiektami w jej obrębie będą właśnie toaleta oraz umywalka z bieżącą wodą. Zwróć uwagę na to, że w miejscu pracy z łazienki może korzystać naprawde duża liczba osób i chociaż z pewnością byś sobie tego życzył, nie wszyscy ostrzegą Ciebie i pozostałych pracowników o tym, że aktualnie przenoszą choroby, którymi można zarazić się poprzez korzystanie z tych samych urządzeń sanitarnych. Z tego powodu warto zainwestować w bezdotykowe krany przy umywalkach oraz dozowniki płynów dezynfekcyjnych, przy użyciu których można szybko zdeezynfekować deskę klozetową. Alternatywą może być również zakup zapasu jednorazowych pokrowców na deskę.

Ważna kwestia – mycie i suszenie rąk

Po umyciu rąk (co powinna robić każda osoba korzystająca z toalety – i dobrze jest umieścić taką informację w obszarze łazienki) pracownicy będą chcieli wysuszyć dłonie, by móc wrócić do pracy przy użyciu sprzętów elektronicznych i artykułów biurowych. W tym celu musisz zapewnić im możliwość odpowiedniego oczyszczenia i rąk oraz ich wysuszenia. Ważna jest przede wszystkim dostępność podstawowych środków higieny, takich jak mydło w płynie czy płyn do dezynfekcji rąk. Możesz znaleźć je na przykład na stronie: https://www.higiena.net.pl/. W łazience nie powinno zabraknąć również suszarki do rąk lub papierowych ręczników. Warto pamiętać, że ta druga opcja jest zdecydowanie bardziej hiegieniczna i lepiej zabezpiecza pracowników przez roznoszeniem zanieczyszczeń mikrobiologicznych.

Co jeszcze?

Toaleta, papier toaletowy, zlew, mydło czy ręcznik papierowy to rzeczy dość oczywiste i z pewnością sam pomyślałeś już o ich zakupie do aranżacji łazienki. Warto jednak pomyśleć również o mniej standardowych przedmiotach, które z pewnością pomogą Twoim pracownikom. Na przykład, w łazience biurowej powinien znaleźć się kosz na śmieci, szczególnie, jeśli z toalety korzystają kobiety (kosz zapewnia komfort wyrzucania zużytych środków higienicznych, takich jak tampony i podpaski, jeszcze w łazience, zamiast wynoszenia ich do śmietników we wspólnej przestrzeni). Dobrym pomysłem będzie również zamontowanie w łazience biurowej lustra, dzięki czemu osoby przez Ciebie zatrudnione będą w stanie upewnić się o swoich schludnym wyglądzie, odpowiadającym wymogom pracy. Jeżeli chcesz zapewnić swoim pracownikom dodatkowy komfort, możesz również zadbać o takie rzeczy jak dozownik z kremem do rąk, buteleczkę z płynem do soczewek kontaktowych, pastę do zębów czy miejsce do siedzenia lub odłożenia torby.

Fot.: Jahongir ismoilov/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*