RemontŚciany i podłogi

Ściana w odcieniach butelkowej zieleni – elegancko i z klasą

Ściana w odcieniach butelkowej zieleni – elegancko i z klasą
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Butelkowa zieleń to kolor, który wciąż utrzymuje się we wnętrzarskich trendach. Marzy ci się wprowadzenie go także do twojego domu czy mieszkania? Wcale nas to nie dziwi. Zapraszamy po odrobinę inspiracji w tym temacie!

Butelkowa zieleń – ten kolor to prawdziwy hit!

Ciemna zieleń – ten nieco tajemniczy kolor spotkać można było kiedyś we wnętrzach pałaców czy luksusowych rezydencji. Gościł na przykład na obiciach mebli, a w zestawieniu ze złotymi czy mosiężnymi dodatkami robił naprawdę piorunujące wrażenie. Dzisiaj butelkowa zieleń dumnie wkracza do naszych domów i mieszkań! Jest widoczna nie tylko w dodatkach, ale także na ścianach. Jedno jest pewne – ten nietuzinkowy kolor dodaje każdemu wnętrzu niebywałej klasy! Chcesz wypróbować go także u siebie? 

Zieleń w pomieszczeniach – co nam daje?

Kolor zielony to bardzo pożądana barwa w pomieszczeniach. Nie od dziś wiadomo, że działa ona odprężająco, pobudza także kreatywność. Szukasz poczucia bezpieczeństwa i we własnych czterech ścianach chcesz się zrelaksować? W takim razie na pewno będziesz zadowolona z pomalowania przynajmniej jednej ze ścian w domu na zielono. Choć ciemna butelkowa zieleń różni się nieco od jasnych odcieni, to także daje niesamowity efekt. 

Ściana w odcieniach butelkowej zieleni

Ciemna zieleń może być mocnym akcentem kolorystycznym w stonowanych wnętrzach i właśnie w takim wydaniu najczęściej występuje. Pomalowanie całego pokoju na taki kolor może być nieco ryzykowne, ale jedna ściana? To brzmi naprawdę zachęcająco i daje ogromne możliwości aranżacyjne. Zielona ściana w salonie może sprawić, że Twoi goście poczują się u Ciebie wyjątkowo dobrze! Innym rozwiązaniem jest wprowadzenie butelkowej zieleni do sypialni, na przykład na ścianie, na której stoi łóżko.

Zielona ściana w sypialni

To rozwiązanie, na które decyduje się wiele osób. Wcale nas to nie dziwi, ponieważ zieleń w miejscu takim jak sypialnia działa bardzo odprężająco i na pewno sprzyja odpoczynkowi po ciężkim dniu. Butelkowa zieleń w tym miejscu wprowadzi także klimat zmysłowości! 

Zielona ściana w salonie

O ile sypialnia jest miejscem, do którego wchodzi niewiele osób, o tyle salon pełni już funkcję bardziej „pokazową”. Dlatego właśnie tam zielona ściana może posłużyć do wyeksponowania tego, co chcemy pokazać światu. Mogą to być dodatki takie jak złote ramy na obrazy czy zdjęcia. Możesz umiejscowić na niej rodzinną galerię pełną pięknych chwil lub półki z figurkami przywiezionymi z dalekich podróży. Warto także postawić przy niej kanapę w kontrastującym kolorze.

Ciemna zieleń i drewno to idealny duet

Drewniany parkiet, panele lub drewnopodobny gres to coś, co aktualnie najczęściej wybieramy na nasze podłogi. Jest to kolejny argument za tym, żeby zaplanować w naszym domu zieloną ścianę, ponieważ drewno i ten kolor wprost doskonale ze sobą współgrają! Takie połączenie stwarza wrażenie naturalnego i harmonijnego, zdecydowanie ciesząc oko. Jeżeli dołożymy do tego drewniane meble oraz rośliny doniczkowe, możemy stworzyć w naszym domu coś naprawdę niesamowitego, co będzie cieszyć oko i robić wrażenie!

Ciemna zieleń w łazience

W związku ze skojarzeniami z naturą, butelkowa zieleń zagościła także w łazienkach! Zdecydowanie jest to jeden z hot trendów wnętrzarskich, na które warto zwrócić uwagę. Projektanci wnętrz bardzo chętnie proponują takie rozwiązanie, tworząc w łazience klimat ekskluzywnej dżungli. Jak widać, ten kolor pasuje w każdym zakątku domu!

Zdj. główne: Beazy/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*