Akcesoria ogrodoweWyposażenie

Basen w ogrodzie – jak o niego dbać

Basen w ogrodzie – jak o niego dbać
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Basen ogrodowy to niesamowita atrakcja, zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych nieco starszych. Warto jednak pamiętać, że aby basen ogrodowy mógł w pełni spełniać swoje funkcje rekreacyjno-relaksacyjne, należy o niego odpowiednio zadbać. Podpowiadamy, jak to skutecznie zrobić. 

Rodzaje basenów ogrodowych

Zacznijmy od tego, jaki basen możesz tak w ogóle wybrać do swojego ogrodu. Jednym z najprostszych basenów, który możesz umieścić przed swoim domem, jest bez wątpienia basen dmuchany. Zazwyczaj jest on dość płytki i ma charakter typowo relaksacyjny. Genialnie sprawdzi się także w przypadku małych dzieci. Ogromną zaletą tego basenu jest przede wszystkim niski koszt oraz bardzo łatwy montaż. 

Innym rodzajem basenów są baseny rozporowe. Baseny te mają zawsze okrągły kształt i wykorzystują ciśnienie wody, napierające na ścianki, dzięki czemu stoją stabilnie. Na rynku znajdziesz baseny rozporowe w różnym rozmiarze – zarówno te nieco mniejsze i płytsze, idealne dla dzieci, jak i te większe i głębsze, które pomieszczą nawet kilku dorosłych. 

Bardzo popularne są także baseny stelażowe, które znajdziesz między innymi na stronie https://laghetto.pl/prywatne/baseny-naziemne/baseny-ogrodowe/. Są one bez wątpienia najwygodniejszym rozwiązaniem oraz cieszą się najbardziej stabilną konstrukcją. 

Czyszczenie basenu

Decydując się na basen ogrodowy, warto pamiętać, że konieczne jest regularne czyszczenie go. W pierwszej kolejności należy zaopatrzyć się w różnego rodzaju siatki, które pomogą wyłowić liście i inne naturalne śmieci, które wylądują w Twoim basenie. Możesz też zainwestować w pokrywę, która ochroni wodę w basenie przed nieczystościami. Koniecznie zainteresuj się również chlorowaniem basenu, dzięki czemu będziesz mógł zawsze cieszyć się krystalicznie czystą wodą. 

Ogrzej swój basen

Jeśli zależy Ci, żeby Twój basen był miejscem maksymalnie komfortowym i relaksującym, to koniecznie zadbaj także o odpowiednią temperaturę wody. Moczenie się lub pływanie w lodowatej wodzie nie będzie żadną przyjemnością, zwłaszcza wieczorem, dlatego też dobrym rozwiązaniem mogą okazać się pompy ciepła do basenów. Znajdziesz je na przykład na stronie internetowej https://ambaseny.pl/pompy-ciepla. Taka pompa wykorzystuje ciepło z otoczenia, a następnie przekazuje je do basenu, dzięki czemu woda znajdująca się w nim ma idealną temperaturę.

A może dach?

Chcesz cieszyć się swoim basenem nie tylko latem? Zdecyduj się na  zadaszenie basenu. To rozwiązanie cieszy się nie tylko sporą praktycznością, ale także wysokimi walorami estetycznymi. Możesz wybierać spośród różnych rodzajów oraz wysokości zadaszeń, dzięki czemu Twój basen będzie miejscem zarówno wygodnym i przyjemnym, jak i pięknym. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Kindel Media

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*