Akcesoria ogrodoweWyposażenie

Strefa wypoczynku w ogrodzie – inspiracje

Strefa wypoczynku w ogrodzie – inspiracje
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dom z ogrodem to marzenie wielu osób. Nigdzie tak nie wypoczniesz, jak wśród harmonijnej roślinności w wiosenny czy letni dzień. Miło jest także zaprosić bliskich, by wspólnie spędzić czas w pięknym otoczeniu tuż przy domu. Dowiedz się, jak urządzić idealną strefę wypoczynkową, z której będziecie korzystać z przyjemnością.

Ogród – twoje miejsce relaksu

Kto z nas choć raz nie marzył o posiadaniu domu z ogrodem w spokojnej okolicy? Zwłaszcza jeżeli mieszkamy wśród zgiełku miasta, taka opcja wydaje się rozwiązaniem idealnym. Kiedy ten dom już mamy, pozostaje kwestia urządzenia terenu wokół niego. A warto wiedzieć, że rozplanowanie ogrodu jest nie mniej ważne niż projekt wnętrza domu. 

Drzewa, krzewy, kwiaty, w przypadku rodzin z dziećmi piaskownica czy nawet cały mały placyk zabaw – to wszystko wymaga gruntownego przemyślenia. A co ze strefą do wypoczynku? Rozwiązanie to zatrudnienie projektanta lub samodzielne planowanie, korzystając z licznych inspiracji internetowych.

Strefa wypoczynku w ogrodzie – co powinno się w niej znajdować?

Czy jest jedna uniwersalna odpowiedź na pytanie, co powinno znajdować się w ogrodowej strefie relaksu? Ilu ludzi, tyle potrzeb – to jasne. Dlatego właśnie nie da się określić konkretnej listy must have w tym przypadku. 

Istotne jest określenie tego, czego dokładnie ty potrzebujesz w swoim ogrodzie. W większości przypadków będzie to przede wszystkim wygodny zestaw wypoczynkowy, popularnością cieszą się również różnorodne parasole ogrodowe. Kolejna kwestia to także elementy dekoracyjne takie jak poduszki czy koce oraz oświetlenie. Strefa wypoczynkowa w ogrodzie – sprawdź inspiracje!

Strefa wypoczynku boho

Super modny styl boho rozprzestrzenia się wszędzie, również w naszych ogrodach – a gdyby tak urządzić harmonijną strefę wypoczynku tuż przy domu utrzymaną właśnie w takiej stylistyce? Zapowiada się na prawdziwe miejsce idealne do relaksu.

W takiej strefie na pewno nie może zabraknąć wygodnego hamaka, który pokochają zarówno dorośli jak i dzieciaki. Miękkie poduchy i koc do otulenia się wieczorem to także podstawa. Pomyśl o meblach rattanowych. Co ważne, wszystko powinno być utrzymane w naturalnych barwach, a o tę naturalność należy zadbać także jeżeli chodzi o dobór tkanin. Stolik? Koniecznie drewniany! Na nim ustawisz lampiony, które nadadzą całości wyjątkowego nastroju.

Elegancka strefa relaksu w ogrodzie

A może preferujesz raczej inny styl i najbliżej ci do klasycznej elegancji? W takim razie na pewno w twojej ogrodowej strefie relaksu mógłby stanąć stolik ze szklanym blatem, a wszelkie dekoracje takie jak poduszki czy oświetlenie również będą nawiązywać do klasycznych form. 

Dla urozmaicenia może warto postawić na leżak lub wiszące krzesła? To prezentuje się bardzo interesująco.

Jacuzzi w ogrodzie

Co, gdyby tak pójść o krok dalej i w swoim ogrodzie postawić jacuzzi? Można fantazyjnie skryć je pośród bujnej roślinności lub na tarasie za pergolą, lub wręcz w centralnym miejscu strefy wypoczynkowej. Wybór należy do ciebie, ale jedno jest pewne – w takim miejscu zdecydowanie da się odpocząć. 

Fot.: Dalila Dalprat/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*