Kredyt hipoteczny, może niejednokrotnie uratować kogoś z opresji. Natychmiastowy zastrzyk gotówki, można przeznaczyć na wiele ważnych wydatków. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku różnych nieruchomości, jak i samych kredytobiorców, istnieją różnice w potrzebnych dokumentach, jakie trzeba wnieść do banku.
Zanim zostanie podana odpowiedź na to pytanie, warto zaznaczyć, że istnieją pewne dokumenty, które powtarzają się w każdym przypadku. Jest to zaświadczenie, oraz wysokość comiesięcznej pensji. Reszta, zależna jest od samego banku, oraz odpowiednich uprawnień, do zaciągania zaświadczeń.
Pierwsza sytuacja ma miejsce, gdy kredytobiorca posiada umowę o pracę. Zwykle wtedy do banku należy zanieść zaświadczenie o zatrudnieniu, o zarobkach, umowę lub świadectwo pracy, wyciąg z konta bankowego, oraz deklarację PIT. Inne dokumenty będzie wymagał bank, w przypadku emerytów lub rencistów. Są nimi dokument potwierdzający prawo do przyjmowania renty, lub emerytury, wraz z podanym okresem, przez który one już trwają, czy poświadczenie wypłaty świadczenia za ostatni okres, które może zostać dostarczone, chociażby w postaci wyciągu z konta bankowego.
Inna sytuacja wystąpi w przypadku przedsiębiorców. Ci, potrzebują ukazać, już o wiele więcej dokumentów. Poza wyciągiem z firmowego konta bankowego bank będzie potrzebował odpowiednich zaświadczeń z ZUS, czy Urzędu Skarbowego. Na dodatek, wymagane są również dokumenty, związane z formą prowadzenia danego rodzaju księgowości. Chodzi tutaj między innymi, o bilanse zysków i strat, w różnych terminach funkcjonowania działalności.
Istnieją też specjalne kryteria dla wszystkich obcokrajowców, obywateli Polski pracujących za granicą, oraz obywatela Polskiego, który pozostał na terenie swojego kraju. Na pobranie kredytu, może mieć również wpływ fakt, czy kredytobiorca znajduje się w związku małżeńskim, oraz czy posiada rozdzielność majątkową. W przypadku rozwodu wymagane jest nawet ukazanie wyroku sądowego.
Nie można oczywiście zapomnieć, o dokumentach dotyczących samego mieszkania, lub domu. Tutaj, dochodzi kolejny pakiet umów, zaświadczeń, czy odpisów lub wypisów. Inne dokumenty będą potrzebne w banku, w przypadku chęci wzięcia kredytu na budowę domu, inne gdy kredytobiorca chce nabyć nieruchomość z rynku wtórnego.
Jak więc widać, samych różnic w kwestii wymaganych dokumentów jest dużo. Aby dokładnie zbadać sprawę, oraz dowiedzieć się, jakie kwestie należy przedstawić w jeszcze innych przypadkach, warto odwiedzić pewne źródło https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/jakie-dokumenty-sa-niezbedne-do-uzyskania-kredytu-hipotecznego
Po wzięciu odpowiedniego kredytu chociażby na wspomnianą potrzebę budowy domu lub zakupu mieszkania warto zaopatrzyć się w dobre ubezpieczenie z dobrej ręki, które uchroni skutecznie daną nieruchomość przed wieloma wypadkami. Problemem może się okazać, ogromna liczba banków, oraz wynikająca z niej, spora gama różnych ofert. W tym wszystkim bardzo łatwo się pogubić. Dlatego, poleca się korzystanie z odpowiednich narzędzi, dostępnych w internecie, jak chociażby porównywarka ubezpieczeń online. Za jej pomocą, kredytobiorca i nie tylko, jest w stanie, za pomocą prostego formularza, wybrać ofertę, która najbardziej go interesuje. Strona współpracuje z wieloma znanymi bankami, oraz skutecznie dba o to, aby klient spełnił swoje oczekiwania.
https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl
Zdjęcie główne: Kampus Production/pexels.com