Armatura łazienkowa

Inspirujące projekty – optyczne powiększenie łazienki dzięki szafkom z lustrem  

Inspirujące projekty – optyczne powiększenie łazienki dzięki szafkom z lustrem  
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Przemyślane zaaranżowanie łazienki sprawia, że wnętrze wydaje się optycznie większe, bardziej przestronne i ustawne. Dzieje się tak dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu jasnych kolorów, oświetlenia oraz luster odbijających światło. Wówczas nawet małe pomieszczenia będą sprawiać wrażenie komfortowych i wyjątkowo dobrze zaprojektowanych — szczególnie wtedy, gdy zdecydujesz się na nowoczesne szafki łazienkowe z lustrem. W poniższym artykule omówimy najciekawsze aranżacje z użyciem różnych mebli i dekoracji, dzięki którym z łatwością wyposażysz zarówno małe, jak i większe łazienki.

Funkcjonalne szafki łazienkowe z lustrem — dlaczego warto się na nie zdecydować?

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdej łazienki są lustra. Pomagają one w zadbaniu o codzienną higienę, a także w wykonaniu makijażu czy wystylizowaniu włosów. Z tego powodu zwykle znajdują się nad umywalką, gdzie można również zamontować dodatkowe oświetlenie. Warto jednak zauważyć, że wówczas przestrzeń za nimi pozostaje niewykorzystana. W przypadku małych pomieszczeń każdy metr kwadratowy ma duże znaczenie, dlatego dobrym pomysłem będzie zadbanie o wyposażenie nawet niepozornych miejsc.

Funkcjonalnym sposobem na najlepsze wykorzystanie przestrzeni nad umywalką są szafki łazienkowe z lustrem. Dzięki takim nowoczesnym meblom zyskasz komfort codziennego dbania o higienę, a także więcej miejsca do przechowywania. Dodatkową przestrzeń możesz wykorzystać na kosmetyki, akcesoria czy inne dodatki albo środki czyszczące. Z kolei lustro znajdujące się na całym froncie szafki rozświetli łazienkę i sprawi, że wyda się ona optycznie większa. Dlatego jest to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach.

Spójny wystrój łazienki — jak wpływa na wygląd wnętrza?

Na optyczne powiększenie przestrzeni wpływa również spójna aranżacja całego pomieszczenia. Dzięki temu łazienka jest harmonijna i sprzyja codziennemu odprężeniu. W przypadku niewielkich wnętrz warto zdecydować się na meble utrzymane w jasnej kolorystyce. W rezultacie będą one lepiej odbijały światło i rozjaśniały łazienkę. Dużym ułatwieniem przy projektowaniu jest inwestycja w meble z jednej kolekcji lub wykonane w takim samym stylu (na przykład loftowym). Wówczas łatwo skompletujesz pasujące do siebie wyposażenie składające się z takich elementów jak pojemny regał łazienkowy z szufladami, szafka z lustrem czy szafka pod umywalkę. Wysokiej jakości meble łazienkowe z dopasowanych do siebie kolekcji oferuje między innymi producent Gante. W zależności od preferencji i metrażu łazienki możesz zdecydować się na szerokie szafki z lustrem (z podwójnymi drzwiczkami) lub na mniejsze modele, które świetnie sprawdzą się w niewielkich wnętrzach. Co więcej, ciekawym rozwiązaniem są regały łazienkowe z szufladami i wbudowanym koszem cargo, który jest idealnym miejscem na pranie czy przechowywanie różnych łazienkowych tekstyliów. Dzięki przemyślanym zestawom mebli nie tylko łatwiej wyposażysz łazienkę, ale także utrzymasz w niej wyjątkowy porządek na co dzień.

materiały:

Fot 1:elements.envato.com/Picsuite
Fot 2:elements.envato.com/Picsuite

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*