Materiały budowlaneRemont

Dlaczego nie warto oszczędzać na materiałach budowlanych?

Dlaczego nie warto oszczędzać na materiałach budowlanych?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Budowa domu to niezwykle złożone przedsięwzięcie. Dlatego też często może się wydawać, że pod względem kosztów jest to przysłowiowa studnia bez dna. Na czym więc można zaoszczędzić, a na czym nie warto? 

Budowa domu wiąże się ze sporymi kosztami. Wiadome jest więc, że każdy z nas chciałby zaoszczędzić i ograniczyć wydatki do minimum. Jednak warto pamiętać, że czasami wcale nie jest to tak opłacalne, jakby się mogło wydawać. Podpowiadamy, na czym nie warto oszczędzać, a gdzie można nieco obniżyć koszta przy budowie domu.

To się skończy źle, czyli na czym nie warto oszczędzać?

Przede wszystkim materiały

Jeśli budujesz dom i szukasz możliwości zaoszczędzenia, to koniecznie zapamiętaj jedną zasadę: Nigdy nie oszczędzaj na materiałach. Dom to w końcu inwestycja na lata, a nie chcesz przecież remontować go po każdej zimie, bo okaże się, że materiały, z których został, wykonany są nietrwałe. Jakakolwiek oszczędność poczyniona w zakresie materiałów budowlanych to oszczędność chwilowa i pozorna. Niskiej jakości materiały nie zagwarantują bezpieczeństwa i trwałości konstrukcji. Pamiętaj więc, aby wybierać materiały z jedynie z legalnych źródeł, ponieważ legalność sprzedaży jest gwarantem, że masz do czynienia z produktami oryginalnymi i pełnowartościowymi. Dzięki temu możesz mieć pewność, że posiadają one wszystkie atesty i spełniają wymogi unijne. Dlatego, jeśli koniecznie chcesz oszczędzić, to zaczekaj na organizowane przez hurtownie budowlane przeceny, które pozwolą Ci nabyć wysokiej jakości materiały w korzystnej cenie. 

Jeśli szukasz wysokiej klasy producenta elementów stalowych takich jak pręty gwintowe https://www.kristal.net.pl/prety-gwintowane lub https://www.kristal.net.pl/produkty/nakretki-koronowe/79 nakrętki koronowe, to koniecznie odwiedź stronę https://www.kristal.net.pl/.

Wykonawcy

Równie ważne, jak wybór dobrej jakości materiałów, jest wybór doświadczonych specjalistów w roli wykonawców. Pamiętaj, że fachowcy z dużą wiedzą techniczną i umiejętnościami praktycznymi zawsze będą kosztować więcej niż osoby, które budowlanką zajmują się z przypadku. Warto więc wybrać firmę budowlaną, która cieszy się renomą oraz posiada bogate portfolio, do którego możesz bez przeszkód zajrzeć. W przypadku zwykłego odmalowania ścian możesz skorzystać po taniości z usług kuzyna koleżanki sąsiadki, ale w przypadku budowy lub generalnego remontu domu lepiej zaufać specjalistom.

Tu możesz oszczędzić

Jak już wiesz na materiałach i wykonaniu nie warto oszczędzać. Jeśli jednak zależy Ci na obcięciu zbędnych kosztów przy budowie domu, to możesz to zrobić, wybierając działkę poza aglomeracją miejską. Koszta możesz też obniżyć przy samym projekcie – gotowy projekt domu zawsze będzie tańszy niż projekt wykonany na indywidualne zamówienie. Oszczędzić możesz także na wyborze bryły domu. Najbardziej ekonomiczna w budowie jest prosta i zwarta bryła budynku oparta na planie prostokąta. Zastanów się także nad koniecznością stawiania kilku pięter – parterowe budynki są znacznie tańsze, ponieważ stropy i schody generują spore koszta. To samo tyczy się samego metrażu domu. Zastanów się, ile tak naprawdę metrów potrzebujesz do komfortowego i wygodnego życia, a możliwe, że znacząco spadną koszty budowy oraz późniejszej eksploatacji. 

Zdjęcie główne: Polina Tankilevitch/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*