Tanie urządzanie

Aranżacja kawalerki — o czym pamiętać?

Aranżacja kawalerki — o czym pamiętać?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Urządzenie małej przestrzeni, którą jest kawalerka, może wydawać się ciężkim zadaniem. Jednak po wcześniejszym zaplanowaniu to zadanie będzie łatwe i przyjemnie. Zobacz, o czym nie możesz zapomnieć, aranżując kawalerkę. 

Kuchnia w kawalerce 

Aneks kuchenny, który łączy w sobie także funkcję jadalni to najczęstszy rodzaj kuchni, który możesz spotkać w kawalerce. Zwróć uwagę na to, aby nie marnować żadnego cennego miejsca, dlatego postaw na szafki wiszące, sięgające do samego sufitu. Jeśli zaś postawisz na kuchnię otwartą na salon, nie zapomnij, aby  była ona z nim spójna. 

Gdy chcesz jednak oddzielić aneks kuchenny od salonu, najprostszym sposobem będzie ustawienie małego stołu z krzesłami, na granicy tych dwóch stref. Warto jeśli wybierzesz do tego rozkładany stół, który przyda się, gdy wpadną do ciebie niezapowiedziani goście. Innym sposobem będzie wyspa kuchenna ze stolikami barowymi. 

Część wypoczynkowa

Salon w kawalerce jest wnętrzem kameleonem. Co to znaczy? Znaczy to, że raz musi być pokojem dziennym, raz sypialnią, a innym razem biurem. Musisz szczególnie o nią zadbać, ponieważ jest to najbardziej reprezentatywna część kawalerki. Zacznij od doboru tapicerki na sofie. Powinna ona być odporna na plamy, a ponadto łatwo się czyścić. Przed nią postaw odpowiednie stoliki kawowe. Na ścianach umieść modną tapetę, a w oknach powieść półprzeźroczyste lub przezroczyste zasłony.

Łazienka

Jak każda inna łazienka i ta w kawalerce podlega tym samym zasadom. To pomieszczenie jest zazwyczaj dość małe, jednak trzeba w nim umieścić prysznic lub wannę, umywalkę z szafką, toaletę, a nierzadko także pralkę. Musisz więc dobrze przemyśleć ich ułożenie, ale także dobór odpowiednich sprzętów. W sklepach znajdziesz muszle oraz umywalki w mniejszych rozmiarach, co zapewni ci nie tylko komfort, ale także więcej miejsca w łazience. 

Warto przemyśleć także o wolnej podłodze, a co za tym idzie zakup podwieszanej toalety oraz umywalki. Dzięki temu wnętrze zyska na wielkości i będzie łatwiejsze w czyszczeniu. Nie zapomnij także o prysznicu. Postaw na kabinę bez brodzika.

Antresola

Nowoczesna kawalerka potrzebujesz ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest umieszczenie sypialni na antresoli. Pamiętaj, jednak, aby łóżko, na którym leżeć będą materace piankowe, mogło znaleźć się na antresoli, twoja kawalerka musi mieć odpowiednią wysokość. Przez to, takie rozwiązania się spotykane najczęściej w starym budownictwie. 

Jeśli w twoim mieszkaniu nie ma antresoli, swoją sypialnię musisz urządzić w salonie. Wtedy łóżko zastąpi ci rozkładana kanapa z miejscem na pościel 200 × 200

Fot. Emily Wang/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*