Nadpłacanie kredytu hipotecznego – czy to się opłaca?

Mimo, że kredyty hipoteczne zaciągane są najczęściej na okres około 30 lat, nie oznacza to, że nie można spłacić go wcześniej. Przekonaj się, czy takie rozwiązanie się opłaca.

Czy spłacić kredyt wcześniej?

Dla wielu Polaków kredyt hipoteczny, to jedyna szansa na wejście w posiadanie swojego mieszkania. Jest to zobowiązanie długoterminowe, które można zaciągnąć na aż 35 lat, jednak można taki kredyt spłacić znacznie wcześniej. Od 2017 roku banki mogą pobierać prowizję za nadpłatę kredytu. Mogą to robić jednak tylko przez pierwsze trzy lata od rozpoczęcia spłaty kredytu. Ponadto, wysokość prowizji nie może przekroczyć więcej niż 3% spłacanej kwoty. Nie koniecznie zatem warto nadpłacać w pierwszym okresie kredyt, natomiast po trzech latach takie rozwiązanie jest już korzystne. O szczegóły jednak zawsze pytać w konkretnym banku.

Tagi: ,
Pasjonatka świata roślin, ekologii oraz minimalistycznych rozwiązań. Z wykształcenia dziennikarka i tłumacz języka włoskiego. Jak na italianistkę przystało, przekonuje, że poranki mają pachnieć kawą, a wieczory to najważniejszy czas dla rodziny.

Powiązane wpisy

0 Komentarzy

Napisz komentarz