Jak wykorzystać starą maszynę do szycia?

Piękny zabytkowy Singer po babci wcale nie musi być tylko zbieraczem kurzu na strychu! Zobacz, jak możesz dać drugie życie nieużywanej maszynie do szycia.

Na maszynę do szycia składa się stolik, system napędzający (korba lub pedał) oraz właściwy element szyjący, najczęściej chowany do blatu stolika. Jak wykorzystać takie urządzenie, jeśli nie kontynuujemy tradycji krawieckiej naszych mam i babć?

Wyważone stoliki

Dzięki swojemu wyważeniu dolna część maszyny do szycia może służyć jako dekoracyjny stolik do salonu lub na korytarz. Może też zostać zaadaptowana jako podstawa pod miskę umywalki. Niektóre modele w zestawie mają niewielkie szuflady pod blatem, te doskonale nadają się na mini toaletkę do małych sypialni, lub biurko pod tablet albo laptop. 

Eleganckie dekoracje 

Ażurowe nóżki, piękne, drewniane blaty i mosiężne, zdobione części – wszystkie te elementy składają się na maszynę do szycia i, z odrobiną wysiłku włożoną w renowację, mogą stać się doskonałą ozdobą do wnętrza rustykalnego lub w stylu vintage. Pedał maszyny można również zastąpić ciemną donicą z zasadzonym pnączem, którego podpórkę zastąpi stolik i urządzenie. Taka dekoracja świetnie sprawdzi się na tarasie, gdzie wywoła nieco tajemniczy, bajkowy nastrój. 

Tagi:
Studentka polonistyki. Kiedy nie pisze i nie majsterkuje, planuje, jak w mieszkaniu zmieścić więcej książek i kubków do herbaty. Specjalistka od domykania budżetu nawet z kolejną (zbędną) dekoracją do salonu w niezbędnych wydatkach.

Powiązane wpisy

Brak powiązanych wpisów

0 Komentarzy

Napisz komentarz