Czym są wakacje kredytowe i kto je może wziąć?

Wakacje kredytowe to usługa bankowa dla klientów regularnie spłacających kredyt, którą mogą aktywować w wypadku nieprzewidzianych trudności finansowych.

Obecnie praktycznie wszystkie banki oferują możliwość wykorzystania wakacji kredytowych swoim klientom, jeśli tylko spełniają oni kilka podstawowych warunków:

  • nie zalegają ze spłatami kredytu,
  • złożą odpowiednie oświadczenie przed rozpoczęciem wakacji,
  • czas, na który chcą wziąć wakacje, nie przekracza maksymalnego okresu dopuszczonego przez ofertę banku.

Gdzie jest haczyk?

Co ważne, musimy wiedzieć, że o ile okres wakacji kredytowych odkłada w czasie spłacenie rat, o tyle naliczanie odsetek nie zostaje wstrzymane. Każdy bank oferuje inną długość dopuszczalnych wakacji kredytowych, dlatego najlepiej skonsultować ich wykorzystanie z pracownikiem banku, w którym mamy kredyt. Konsultant powinien wyjaśnić procedurę, a także poinformować nas o wszystkich formalnościach, jakich musimy dopełnić, aby bank pozytywnie rozpatrzył nasz wniosek.

Wakacji nie udziela się osobom już zalegającym ze spłatą kredytu.

Zdj. główne: René Ranisch/unsplash.com

Tagi: , ,
Studentka polonistyki. Kiedy nie pisze i nie majsterkuje, planuje, jak w mieszkaniu zmieścić więcej książek i kubków do herbaty. Specjalistka od domykania budżetu nawet z kolejną (zbędną) dekoracją do salonu w niezbędnych wydatkach.

Powiązane wpisy

Brak powiązanych wpisów

0 Komentarzy

Napisz komentarz