Co przyda się do układania płytek w łazience?

Płytki ceramiczne to niezbędny element większości łazienek. Przy odrobinie wiedzy i umiejętności z powodzeniem możemy samodzielnie wyłożyć łazienkę płytkami. Sprawdź, co przyda się do ich ułożenia.

Co będziemy potrzebować?

Oprócz samych płytek, będzie nam potrzebna zaprawa klejowa lub klej, dostosowany do rodzaju podłoża i okładzin. Należy pamiętać o nieco większym zaopatrzeniu, niż wydaje nam się, że jest potrzebne, bo zawsze może zdarzyć się wypadek przy pracy w postaci stłuczenia płytki czy rozlanego kleju. Niezbędna będzie zaprawa do fug o dopasowanej do płytek kolorystyce.

Potrzebne także będą listwy z tworzywa lub metalu do wykończenia brzegów okładziny i narożników. Z całą pewnością potrzebna będzie także poziomnica, szpachelka, miarka składana i metalowa łata do kontroli układania płytek. Wiertarka elektryczna z mieszadłem przyda się do mieszania zaprawy.

Tagi: , , ,
Pasjonatka świata roślin, ekologii oraz minimalistycznych rozwiązań. Z wykształcenia dziennikarka i tłumacz języka włoskiego. Jak na italianistkę przystało, przekonuje, że poranki mają pachnieć kawą, a wieczory to najważniejszy czas dla rodziny.

Powiązane wpisy

0 Komentarzy

Napisz komentarz