Zalety pracy zdalnej według Polaków

Jeszcze w zeszłym roku nie była tak popularna, a dziś jest codziennością wielu pracowników. Mowa tu oczywiście o pracy zdalnej. Jakie ma zalety? Sprawdzamy!

Praca zdalna – jakie ma zalety?

Według Barometru Providenta, Polacy doceniają pracę zdalną. Przede wszystkim cenią ją za oszczędność czasu na dojazdy. Nic dziwnego, poruszanie się komunikacją miejską czy stanie w korkach swoim autem nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Poza tym, Polacy widzą w tym dużą oszczędność pieniędzy, zarówno na biletach, jak i paliwie.

Pracownicy lubią pracować zdalnie ze względu na możliwość oderwania się od biura i innych pracowników, którzy wykonują często czynności rozpraszające. Ponadto nie jest wymagany strój czy makijaż, dlatego można czuć się swobodnie i wygodnie.

Źródło: materiały prasowe

Mimo wszystko Polacy widzą także minusy pracy zdalnej. Wśród nich jest brak kontaktów z innymi ludźmi, rozmów z nimi czy wypicia wspólnej szybkiej kawy. Choć nowoczesne technologie dają możliwości wideorozmów, prowadzenia szkoleń online czy spotkań, nadal jest to duży problem w zakresie relacji społecznych.

Tagi:
Joanna Brzykcy
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej, autorka bloga Rozdomowiona i przedsiębiorca. Dom to jej oaza bezpieczeństwa, miejsce do wypoczynku, a także pracy. Z przyjemnością urządziła swoje cztery kąty, korzystając z łatwo dostępnych mebli, dekoracji oraz sprzętu. Chętnie dzieli się swoimi praktycznymi poradami, redagując teksty.

Powiązane wpisy

0 Komentarzy

Napisz komentarz