Biuro w małym pokoju – jak urządzić home office w minimalistycznym salonie?

Praca zdalna dla wielu z nas jest już codziennością. Szukasz nadal pomysłów na urządzenie home office? Nie masz osobnego pomieszczenia i chcesz zaaranżować kącik do pracy w salonie? Zobacz nasze propozycje.

Mobilne biurko z regulacją wysokości

Świetnym sposobem jest aranżacja home office w salonie z wykorzystaniem mobilnego biurka. Można z niego korzystać na siedząco albo stojąco, w zależności od modelu. W momencie pracy, możesz z niego swobodnie korzystać kładąc na blat laptopa, a kiedy skończysz swoje obowiązki, chowasz mobilne biurko do szafy albo do innego pomieszczenia.

Biurko na… regale?

Masz regał dekoracyjny? W takim razie możesz zorganizować blat do pracy zamiast jednej z półek. Takie rozwiązanie gwarantuje Ci oszczędność miejsca, a kiedy schowasz laptopa, dalej pełni funkcję dekoracyjną. Pamiętaj o tym, że na dole takiego regału nie mogą znajdować się półki, aby było miejsce na nogi.

W podobny sposób możesz zaaranżować półki, które mieszczą się pomiędzy jedną, a drugą ścianą.

Składany stolik

Często składane stoliki wykorzystuje się w kuchni. Zamontowane są do ściany, a kiedy domownicy chcą zjeść posiłek, wysuwają go. Takie samo rozwiązanie możesz zastosować w małym salonie. Wystarczy, że znajdziesz miejsce na ścianie, a podczas pracy przysuniesz sobie krzesło.

Biurko ukryte w szafie

W kawalerkach i małych mieszkaniach często znajduje się w salonie duża szafa. Tam też możesz zorganizować miejsce na swoje domowe biuro. Wystarczy, że zamocujesz blat pomiędzy jedną, a drugą ścianką.

Półka narożna

Tak naprawdę do pracy potrzebujesz wygodnego krzesła i blatu, na którym umieścisz laptopa i drobiazgi. Jeśli chcesz zorganizować home office w salonie, zamontuj półkę narożną. To doskonałe miejsce na pracę!

Tagi:
Joanna Brzykcy
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej, autorka bloga Rozdomowiona i przedsiębiorca. Dom to jej oaza bezpieczeństwa, miejsce do wypoczynku, a także pracy. Z przyjemnością urządziła swoje cztery kąty, korzystając z łatwo dostępnych mebli, dekoracji oraz sprzętu. Chętnie dzieli się swoimi praktycznymi poradami, redagując teksty.

Powiązane wpisy

0 Komentarzy

Napisz komentarz