Inne

Licytacje komornicze w podkarpackim – proces zakupu nieruchomości od komornika krok po kroku

Licytacje komornicze w podkarpackim – proces zakupu nieruchomości od komornika krok po kroku
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Chcąc kupić mieszkanie, dom czy lokal do prowadzenia firmy, nie musisz szukać ogłoszeń od prywatnych właścicieli czy agencji zajmujących się sprzedażą nieruchomości. Istnieje alternatywa dla tych rozwiązań, a są nią licytacje komornicze. Zakup od komornika jest bezpieczny, może okazać się bardzo opłacalny, nie jest jednak opcją dla każdego. Sprawdź, kiedy warto wziąć udział w licytacji i jak to zrobić.

Planujesz udział w licytacji komorniczej nieruchomości? Oto co powinieneś zrobić!

Przede wszystkim sprawdź najnowsze licytacje komornicze w podkarpackim. Obwieszczenia pojawiają się regularnie, więc warto je śledzić, aby pozostać na bieżąco i nie przegapić ciekawej okazji. A gdy już znajdziesz interesujące Cię ogłoszenie:

  • zapoznaj się z widniejącymi w nim informacjami dotyczącymi stanu technicznego, lokalizacji, metrażu i innych istotnych kwestii,
  • skontaktuj się z komornikiem, aby zadać dodatkowe pytania i umówić się na oglądanie nieruchomości,
  • wpłać wadium – to konieczne, żebyś mógł wziąć udział w licytacji. Wysokość rękojmi jest podana w obwieszczeniu i wynosi 10% oszacowanej wartości danej nieruchomości. Jeśli nie uda Ci się wygrać, otrzymasz te pieniądze z powrotem, a jeżeli dokonasz przybicia, wpłacona kwota zostanie zaliczona na poczet pozostałej sumy,
  • zgłoś się na licytację i zaproponuj swoją ofertę.

Jakie nieruchomości można kupić na licytacji komorniczej?

Zajęciom komorniczym podlegają różne nieruchomości. Są to zarówno domy jak i mieszkania, działki – budowlane i rolne, lokale usługowe i handlowe, obiekty przemysłowe i magazyny. Nieraz zdarzają się też kompleksy wypoczynkowe, hotele czy pensjonaty. Okazuje się zatem, że każdy ma szansę znaleźć interesującą go propozycję i kupić nieruchomość w przystępnej cenie. Suma wywołania w pierwszym terminie wynosi 3/4, a w drugim 2/3 wartości rynkowej, istnieje więc możliwość dokonania opłacalnej inwestycji. Oczywiście ostateczny koszt zależy od liczby licytujących i składanych przez nich ofert.

Zdjęcie: materiał Partnera.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*